Kadınlar şiddete karşı yürüdü (Radikal)


Öğle saatlerinde Kolej Kavşağı'nda toplanan KESK, Ankara Tabip Odası, DİSK ve Halkevleri gibi çeşitli sivil toplum örgütü üyesi kadınlar, "Herkes sussun kadınlar konuşsun", "Kadınlara sosyal güvence", "Kadınlar kreş hakkı istiyor", "Kadın cinayetleri son bulsun" yazılı pankartla yürüyüşe geçtiler.

"Kadınlar elele mücadeleye", "Yaşasın kadın dayanışması", "Dünya yerinden oynar kadınlar özgür olsa" şeklinde sloganlar atan grup, Ziya Gökalp Caddesi üzerinden sağnak yağış altında Kızılay Sakarya Caddesi'ne kadar yürüdü. Grubun Kızılay'a gelişine kadar polis geniş güvenlik önlemleri aldı ve trafiği kesti. Sakarya Caddesi'nde bir basın açıklaması yapan kadınlar, "Kadın düşmanlığına karşı ayağa kalkıyoruz. Erkeklerden, patronlardan, AKP'den hakkımızı istiyoruz. Gerçek eşitlik için yürüyüruz" şeklinde açıklama yaptıktan sonra kadına yönelik şiddeti anlatan bir tiyatro gösterisi de oynadılar. Basın açıklamasının ardından türküler eşliğinde halaylar çeken kadınlar, sloganlar atarak dağıldılar. (ANKA)

0 yorum ---- Kadınlar şiddete karşı yürüdü (Radikal)

Etkinliklere katılmak için aşağıdaki boş kutuya varsa görüşünüzle birlikte Ad-Soyad ve Mesleğinizi belirtmeniz yeterlidir.

  Şemsiye! Şemsiye!

8 Mart Yaklaşıyor!

2011 Kadınlara Sosyal Güvence Copyleft